تهران دانلود

دانلود کلیپ گل های بازی ایران تاجیکستان

پیروزی پر گل ایران برابر تاجیکستان

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه برابر تاجیکستان به برتری رسید.

 


 

 

 

تیم ملی فوتبال ایران، امروز (سه‌شنبه) و از ساعت ۱۶:۳۰ در دیداری دوستانه به مصاف تاجیکستان رفت و در پایان موفق شد با نتیجه ۶ بر یک به برتری برسد.

به گزارش ایسنا،گل‌های این بازی را قاسم دهنوی (۹ و ۳۲)، یعقوب کریمی (۱۳ و ۳۳)، احمد حسن‌زاده (۵۰) و علی‌رضا عباس‌فرد (۸۵) برای ایران گل‌زنی کردند. تک گل تاجیکستان هم در دقیقه ۶۷ به ثمر رسید.

در این بازی، علی کریمی از ابتدا در ترکیب تیم ملی قرار داشت و به دلیل حضور نکونام روی نیمکت بازوبند کاپیتانی تیم ملی را هم بر بازو بسته بود. این بازیکن در اواخر نیمه نخست با مصدومیت مواجه شد و به ناچار زمین را ترک کرد. درد پای وی به قدری شدید بود که حتی برای خارج شدن از بازی به کنار زمین نیامد تا با بازیکن جانشینش دست بدهد و از همان گوشه زمین خارج شد.

تیم ملی فوتبال ایران خود را برای انجام دیدار برابر ازبکستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی آماده می‌کند. این دیدار، در تاریخ ۲۴ آبان ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

شرح بازی:

در فاصله ۸ روز تا بازی حساس ایران مقابل ازبکستان، شاگردان کی‌روش برای کسب آمادگی بیشتر در مقابل تاجیکستان قرار گرفتند. کارلوس کی‌روش ترجیح داد مصاف با تیم نه‌چندان قدرتمند تاجیکستان را با بازیکنان ذخیره آغاز کرده و تمام نفرات اصلی را روی نیمکت بنشاند. اما همین نفرات ذخیره برتری بی چون و چرایی مقابل میهمان بی‌آزار و آبی‌پوش داشتند و از ابتدای بازی هر حمله تیم ایران بوی گل را در ورزشگاه خلوت آزادی به مشام می‌رساند. دو گل اول تیم ملی با پاس‌های علی کریمی به ثمر رسید تا او که بعد از مدت‌ها در این ورزشگاه بازی می‌کرد با تشویق شدید تماشاگران حاضر مواجه شود. اگرچه کریمی قبل از پایان نیمه اول به دلیل یک مصدومیت جزئی زمین را ترک کرد و بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به محمد نصرتی سپرد.

نیمه اول با برتری ۴-۰ ایران به پایان رسید و کی‌روش در نیمه دوم تیمش را با ۴ تغییر به میدان فرستاد. حملات تیم ملی در این نیمه هم ادامه داشت، اگرچه تاجیکستان هم به اندازه نیمه اول دست و پا بسته نبود و این تیم هم دو سه بار خودش را به دروازه ما رساند و یک بار روی ضربه‌ای ایستگاهی به گل رسید. در نهایت این بازی با برتری ۶-۱ تیم ملی به پایان رسید تا ذخیره‌های ایران هم در مقابل چشمان سرمربی پرتغالی در شرایط مسابقه محک خورده باشند.

http://u.goal.com/225700/225781hp2.jpg

دقایق حساس:

دقیقه ۴ : سانتر خوب قاسم دهنوی با ضربه سر یعقوب کریمی از داخل محوطه شش قدم از کنار دروازه تاجیکستان به اوت رفت.

دقیقه ۱۲ : ضربه ایستگاهی را حسین ماهینی از جناح راست ارسال کرد و ضربه سر شجاع خلیل‌زاده راهی اوت شد.

دقیقه ۲۰ : یک و دوی قاسم دهنوی با کریمی و نفوذ او به محوطه جریمه با پاس تند و تیزی به بیرون همراه شد که مدافع تاجیکستان به زحمت توپ را از مقابل دروازه دفع کرد.

دقیقه ۲۵ : شوت محکم و روپای میلاد نوری از گوشه محوطه جریمه به تیر دروازه حریف برخورد کرد.

دقیقه ۲۷ : پاس عمقی علی کریمی و نفوذ رافخایی تا آخرین نقطه زمین تاجیکستان. پاس به بیرون رافخایی یعقوب کریمی را مقابل دروازه خالی حریف قرار داد اما یعقوب آسمان را نشانه گرفت!

دقیقه ۳۹ : یک نفوذ دیگر از قاسم دهنوی به داخل محوطه جریمه که مشابه گل دوم او انجام شد اما این بار ضربه دهنوی از بالای دروازه به خارج رفت.

دقیقه ۴۷ : سانتر ارسالی روی دروازه و دفع ناقص دروازه‌بان موقعیت شوتزنی را نصیب میلاد نوری کرد که شوت او راهی بالای دروازه شد.

دقیقه ۵۹ : احمد حسن‌زاده دروازه‌بان تاجیکستان را هم دریبل کرد اما در شرایطی نامتعادل توپ را به تیر دروازه کوبید.

دقیقه ۷۰ : سانتر زمینی پژمان نوری از جناح چپ و ضربه علیرضا عباسفرد را دروازه‌بان به‌صورت درازکش در اختیار گرفت.

دقیقه ۷۲ : دومین حمله خطرناک تاجیکستان تا این دقیقه که شوت نظروف با برخورد به پای مدافعان دفع شد.

دقیقه ۸۸ : پاس به جلوی تند و تیز از جناح راست و ضربه بی‌دقت احمد حسن‌زاده که از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۹۲ : آرش افشین در شرایط تک به تک با دروازه‌بان حریف توپ را با ضربه‌ای زمینی به تیر دروازه زد.

 http://u.goal.com/225700/225769hp2.jpg

شرح گل‌ها:

دقیقه ۹: پاس کوتاه علی کریمی در داخل محوطه جریمه را قاسم دهنوی با بغل پای راست به گوشه دروازه حریف فرستاد.

دقیقه ۱۳: دومین پاس گل علی کریمی! سانتر ارسالی او را یعقوب کریمی با ضربه سر به گل دوم ایران تبدیل کرد.

دقیقه ۳۱ : حرکت مورب قاسم دهنوی از جناح راست تا درون محوطه جریمه. دهنوی دو بازیکن حریف را جا گذاشت و با شوتی زمینی توپ را به تور رساند.

دقیقه ۳۲: یک دقیقه بعد از گل سوم مدافعان تاجیک در محوطه جریمه خودشان توپ را از دست دادند تا یعقوب کریمی گل چهارم را به سادگی به ثمر برساند.

دقیقه ۵۰: پاس عمقی میلاد نوری احمد حسن‌زاده را در موقعیت تک به تک با دروازه حریف قرار داد و این بازیکن تازه‌وارد با دریبل دروازه‌بان گل پنجم را به ثمر رساند.

دقیقه ۶۷: ارسال یک ضربه ایستگاهی روی دروازه ایران و ضربه سر ناقص مدافعان ما این فرصت را به ساوان‌کولوف داد تا از داخل شش‌قدم با ضربه‌ای زیبا دروازه را باز کند.

دقیقه ۸۹: میلاد نوری به محوطه جریمه نفوذ کرد و در رویارویی با دروازه‌بان حریف توپ را با ازخودگذشتگی به بیرون پاس داد. زدن گل آخر به دروازه خالی حریف، قسمت عباسفرد بود.

http://u.goal.com/225700/225780hp2.jpg

بهترین بازیکن: میلاد نوری

علی کریمی با انگیزه به میدان آمده بود و تا پیش از مصدومیتش نمایش خوبی داشت. قاسم دهنوی هم پرتلاش بود و دو گل زد، اگرچه دهنوی بیشتر به دنبال نمایش‌های انفرادی بود تا مشارکت تیمی. اما بهترین بازیکن میدان میلاد نوری بود که ۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت و نمایش خوبی در میانه میدان ارائه کرد. هافبک صبای قم سازنده گل‌های پنجم و ششم بود و یک بار هم با ضربه‌ای زیبا و دیدنی تیر دروازه تاجیکستان را لرزاند.

بازی دوستانه ایران و تاجیکستان در ورزشگاه آزادی

 

دانلود کلیپ گل های بازی ایران تاجیکستان

 

 

پیشنهاد میکنیم از این مطالب هم دیدن کنید !

۹۶ نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ديدن اين مطالب نيز به شما توصيه ميشود