تهران دانلود

پیشنهاد ما

نحوه تایپ فارسی و انگلیسی در ورد word و پاورپونت + ایمیل

نحوه تایپ فارسی و انگلیسی در ورد word و پاورپونت + ایمیل 

یکی از مشکلات معمولی که کاربران فارسی زبان با آن برخورد دارند ، مشکل تایپ فارسی است هنگامی که با متون انگلیسی ترکیب میشود. به شکلی که شما قصد تایپ یک متن فارسی را چه در Word یا در هر ویرایشگر متن دیگری همانند ادیتور ایمیل دارید و در این متن شما یک واژه انگلیسی نیز موجود است. با تایپ آن جمله شما کاملأ به هم میریزد. این مشکل زمان دیگری هنگام ارسال ایمیل پیش میاید. به طوریکه ادیتورهای ایمیل معروف مانند Yahoo و Gmail نیز این ناسزگاری را دارند و جملات راست چین نمیشوند. اما راه حل رفع این مشکل چیست؟ این کار با ترفندی ساده قابل حل است.

 

حل این مشکل در ورد و پاورپونت :

برای این کار همانطور که ذکر شد شما نیازمند نرم افزار Microsoft Wrod و یا سایر نرم افزار های مجموعه افیس  هستید.
برای تایپ صحیح فارسی و انگلیسی با هم تنها کاری که باید انجام بدین اینکه شما باید دو دکمه Align Right و Right-to-left را فعال کنید.
به این ترتیب اگر در حین تایپ فارسی در word  و پاورپونت از واژگان انگلیسی استفاده کنید همه چیز سر جای خودش تایپ خواهد شد و بهم ریختگی رخ نخواهد داد .
حل این مشکل در gamil :
فرستادن ایمیل فارسی که کلمات انگلیسی هم دارد نیازمند این است که متن “راست به چپ” یا در اصطلاح RTL باشد. برای مثال زمانیکه می خواهید در نرم افزار Word یک متن فارسی تایپ کنید آنرا “راست به چپ” می کنید. توجه کنید کهراست به چپ کردن و راست چین کردن با هم متفاوت هستند. زمانیکه یک متن راست به چپ باشد شما به راحتی می توانید کلمات انگلیسی هم درآن متن تایپ کنید ولی اگر متن راست به چپ نباشد با وارد کردن کلمه انگلیسی ساختار جمله از هم می پاشد.

 

 

Gmail پس از درخواست تعداد بیشماری از کاربرانش امکان فعال کردن این گزینه را فراهم کرده است. با فعال کردن این گزینه همانند نرم افزار Word دو دکمه برای تعیین جهت اصلی متن ایمیل به نوار ابزار اضافه می شود. برای فعال کردن این گزینه :
۱٫      وارد ایمیل خود شوید.
۲٫      گزینه Settings را کلیک کنید.
۳٫      از برگه General گزینه Right-to-left editing support on  را انتخاب کنید.
۴٫      تغییرات را ذخیره کنید.
از این پس دکمه های تعیین جهت در نوار ابزار ارسال ایمیل قابل استفاده خواهد بود.
امیدوارم با این ترفند مشکل خیلی از دوستان تو این زمینه حل بشه …

۱۵ نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ديدن اين مطالب نيز به شما توصيه ميشود