خدایگان سرعت! (گزارش تصویری)
تهران دانلود

فروش ویژه

عینک کررا عینک لویس ویلتونعینک خلبانی
ساعت بند چرم الیزابت ساعت طرح نقره ساعت زنانه طرح گرد مدل گرد

سایر مدلها

خدایگان سرعت! (گزارش تصویری)

خدایگان سرعت! (گزارش تصویری)

پول نیوز، سمیه علی اصغری – در دنیای خودروهای سوپر اسپرت همواره فاکتورهای مشخصی مانند وزن خودرو، آیرودینامیک طراحی، کیفیت قطعات و … مورد توجه بوده اند. در واقع، می توان گفت که تمامی این موارد و در مجموع مهندسی پیشرفته این خودروها برای دستیابی به یک هدف و ارتقا متغییری که “سرعت” نام دارد، شکل می گیرند. بی شک، خودروهایی که با سرعتی بیش از ۳۵۰ و حتی ۴۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و به پرواز در نمی آیند، جلوه گر شاهکار مهندسی در صنعت خودروسازی هستند.

بر همین اساس، سوپر اسپرت سازان مطرح جهان به منظور شکستن رکوردهای سرعت، سرمایه گذاری های هنگفتی را برای عرضه محصولاتی سریعتر، پایدارتر و بهینه تر انجام می دهند. در ادامه این مطلب به صورت مختصر به بررسی برخی از این خدایگان سرعت می پردازیم.

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت

سوپر اسپرت خیابانی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت، رکورد سرعت ۴۳۱ کیلومتر در ساعت را به خود اختصاص داده است. این رکورد در کتاب “رکوردهای جهانی گینس” به ثبت رسیده است. با این وجود، سرعت ویرون سوپر اسپرت برای حفظ امنیت تایرهای آن به ۴۱۵ کیلومتر در ساعت محدود شده است. این خودرو از چهار توربوشارژر و اینترکولرهای بزرگتر نسبت به مدل معمولی بهره می برد. موتور ۱۶ سیلندر آن ۱۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید کرده و گشتاور آن برابر با ۱۱۰۶ پوند فوت است. قیمت این خودرو با توجه به گزینه های اضافی انتخابی و نرخ های ارز بین ۲٫۴ تا ۲٫۶ میلیون دلار است.
هنسی ونوم GT  
ونوم GT  می تواند ظرف ۲٫۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. برای دستیابی به سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت، این خودرو به ۱۲٫۸ ثانیه دیگر نیاز دارد. موتور ۶٫۲ لیتری V8 توربوشارژ ونوم یک ۱۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید کرده و برچسب قیمت یک میلیون دلاری بر روی آن قرار دارد. به گفته شرکت هنسی، این خودرو قابلیت دستیابی به سرعت ۴۴۲ کیلومتر در ساعت را داشته، اما در تست های انجام شده موفق به کسب بیشینه سرعت ۴۱۸ کیلومتر در ساعت شده است.
کوئینگزگ آگرا R  
آگرا R  ظرف ۲٫۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت ۴۱۸ کیلومتر در ساعت را کسب می کند. بنابر اعلام مقام های کوئینگزگ، مدل ۲۰۱۳ این خودرو توانایی دستیابی به سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت را خواهد داشت. آگرا R  از یک موتور آلومینیومی V8 به حجم ۵ لیتر بهره می برد که توانایی تولید ۱۱۴۰ اسب بخار نیرو را دارد. قیمت این خودرو ۱٫۶ میلیون دلار است.
SSC آلتیمت آئرو
آلتیمت آئرو ظرف ۲٫۷۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت رسانده و قابلیت کسب بیشینه سرعت ۴۱۴ کیلومتر در ساعت را دارد. بنابر اعلام شرکت SSC ، هدف بعدی آنها کسب سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت است. موتور آلومینیومی V8 آلتیمت آئرو توانایی تولید ۱۲۸۷ اسب بخار نیرو را دارد. قیمت پایه این خودرو از ۶۵۰ هزار دلار آغاز می شود.
سالین S7 توئین توربو
سوپر اسپرت سالین S7  از یک موتور تمام آلومینیومی ۷ لیتری V8  بهره می برد که توسط “استیو سالین” طراحی شده است. قیمت این خودرو در سال ۲۰۰۵ برابر با ۵۸۵ هزار دلار بوده است. موتور S7 توئین توربو توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار نیرو را داشته و ظرف ۲٫۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت می رساند. بیشینه سرعت این خودرو نیز برابر با ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است.
کوئینگزگ CCXR
موتور V8  این خودرو توانایی تولید ۸۰۶ اسب بخار نیرو را داشته و با پرداخت ۵۵۰ هزار دلار می توانید بیشینه سرعت ۳۹۴ کیلومتر در ساعت را تجربه کنید. تولید مدل CCX طی بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ در سوئد انجام شده است.
مک لارن F1
مک لارن F1  می تواند ظرف ۳٫۲ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت به بیشینه سرعت ۳۸۶ کیلومتر در ساعت دست یابد. طی بازه زمانی ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸، تنها ۱۰۶ دستگاه از این خودرو تولید شده و موتور V12  با توانایی تولید ۶۲۷ اسب بخار نیرو، در کنار درهای بال خفاشی مهمترین عوامل در شهرت آن بودند. قیمت پایه مک لارن F1 برابر با ۹۷۰ هزار دلار بوده است.
زنوو ST1
سوپر اسپرت ST1  اولین محصول شرکت دانمارکی زنوو بوده که از موتور ۷ لیتری V8 ساخت ب.ام.و با توانایی تولید ۱۲۵۰ اسب بخار نیرو و کسب بیشینه سرعت ۳۷۵ کیلومتر در ساعت بهره می برد. قیمت پایه این خودرو ۱٫۸ میلیون دلار است. شرکت زنوو تنها تولید سالانه سه دستگاه از این خودرو را برنامه ریزی کرده است.
نوبل M600
این سوپر اسپرت دست ساز انگلیسی ظرف ۳٫۷ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت ۳۶۲ کیلومتر در ساعت را کسب می کند. موتور ۴٫۴ لیتری V8  آن مجهز به دو توربوشارژ بوده و توانایی تولید ۶۵۰ اسب بخار نیرو را دارد. قیمت پایه M600 برابر با ۳۳۰ هزار دلار است.
گامپارت آپولو
این خودرو در سال ۲۰۰۵ و به عنوان نمونه ای خیابانی و مسابقه ای طراحی شد. آپولو از موتور ۴٫۲ لیتری V8 و بیشینه سرعت ۳۶۲ کیلومتر در ساعت برخوردار است. با توجه به گزینه های اضافی به کار رفته در آن، قیمت آپولو بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ هزار دلار است.
1+
پیشنهاد میکنیم از این مطالب هم دیدن کنید !

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ديدن اين مطالب نيز به شما توصيه ميشود

??
برای ورود به کانال تلگرام تهران دانلود کلیک کنید